Maxim Plus

Dünyada bir ilki gerçekleştirerek aşırı terleme tedavisi amacıyla geliştirilmiş içeriğinde Alimunyum bulunmayan tamamen bitkisel içerikli antiperspirant. Terleme problemlerinizi çözer.

Vücudunuzda koltuk altı, eller, yüz ve ayaklarınızda güvenle kullanabilir, terleme problemlerinizden kurtulabilirsiniz.

Detaylı Bilgi

110.00 TL KDV Dahil

FN508


Sepete EkleFree Google QRcode module from Mediacom87

Oylar: 6.3/10 (8 oy verilmiş  )

Maxim Plus ürünü için , 6.3 olarak derecelendirilmiş ( 10 üzerinden ) ve 8 derecelendirme yapılmış.
Facebook

BU KATEGORİDEKİ DİĞER ÜRÜNLER

Maxim Plus Alüminyum İçermeyen Terleme Önleyici Jel 60 Ml.

Maxim Plus Aynı Zamanda Yüz Terlemesi İçin Kullanıldığında Yüzdeki Kırışıklıklarıda Giderir.

Maxim Plus kendi türünde dünyada bir ilki gerçekleştiren, tamamen devrimci bir antiperspiranttır. Maxim Plushiperhidrozis (aşırı terleme) tedavisi için geliştirilmiştir.

Maxim Plus’ın testleri, Italya Roma’da bir dermatoloji kliniğinde gerçekleştirilmiş olup, koltuk altı, eller, yüz ve ayaklardaki aşırı terlemeyi kontrol etmek için güçlü bir etkiye sahiptir.

Kullanım:


Maxim Plus Jel’i istenen bölgeye (koltukaltı, eller, yüz veya ayaklar) yeterli miktarda, parmak uçlarını kullanarak uygulayınız. Maxim Plus’ın tam etkisini görebilmeniz için 30 gece aralıksız kullanmanız gerekir.

Kırışıklık Önleme Etkisi


Etki etmek istediğiniz bölgeye parmak uçlarınızla, günde iki kere uygulayınız. Maxim Plus’ın, kırışıklıkların giderilmesindeki kalıcı etkisini görmek için, günde en az bir kez, 30 gün aralıksız kullanınız.

Uyarılar

Göze temas ettirmeden kullanınız. Güneşte kullanmayınız. Harici kullanım içindir. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Kaşıntı ve kızarıklık durumunda kullanmayı bırakınız.

Maxim Terlemeyi Nasıl Durdurur?

Aluminum Chloride en sık kullanılan terlemeyi önleyici etken maddedir. Maxim, içeriğindeki % 12,6 Aluminum Chloride sayesinde ter bezi kanallarının deri yüzeyine açıldıkları yerde mekanik engel oluşturup salgı hücrelerinde küçülme yaparak etki gösterir.

Maxim’ i Nasıl ve Ne Zaman Kullanabilirim?

Ter bezlerinin geceleri inaktif olması nedeniyle gece yatmadan önce kuru ve temizlenmiş koltukaltına uygulanmalı, ertesi sabah yıkanmalıdır.

Maxim’ i Diğer Deodorantlardan Ayıran Özelliği Nedir?

Maxim, bir deodorant değil antiperspirant yani terlemeyi önleyici bir üründür. Koku içermez bu özelliği ile istenmeyen koku oluşumuna neden olmaz.

Maxim’ in bilinen bir yan etkisi var mıdır?

Maxim, cilt pH’ ı ile son derece uyumlu bir üründür. Rapor edilen hiçbir ciddi yan etkisi yoktur. Ancak çok nadir olarak ciltte hafif kızarma, kaşıntı hissine sebep olabilir. Bu durumda Maxim’ e kısa bir süre ara vermek yeterlidir.

Maxim’ i hangi sıklıkla kullanabilirim?

Başlangıç olarak, her gece terlemeniz duruncaya kadar sürebilirsiniz. Daha sonra ise haftada 1 ya da 2 kez uygulamanız yeterli gelecektir. Terleme devam ettiği sürece maxim kullanımına devam edilmesi gerekecektir.

Alacağım 1 kutu Maxim’ i yaklaşık ne kadar süre kullanabilirim?

Maxim, uzun süre kullanabileceğiniz ekonomik bir üründür. Aldığınız ürünü yaklaşık 3 ay kullanabilirsiniz.

Terleme Nedir?

Eriskin bir kiside ter bezi sayisi toplam 2-5 milyon arasinda degisir. Bunlarin yaklasik 3 milyonu kokusuz, berrak bir sivi salgilayan ter bezleridir. Berrak ter salgilayan bezlerin çogu ayaklarin tabani, eller ve yüz bölgesinde bulunur. Koyu kivamli ve kokulu ter salgilayan ter bezleri ise koltuk alti ve genital bölge gibi belirli yerlerde bulunur. Koltuk altlarinda berrak ve kivamli ter salgilayan ter bezi sayilari esit olmasina karsin, diger bölgelerde berrak ter salgilayan ter bezi sayisi on kat fazladir.Terlemenin temel fonksiyonu vücut sicakliginin ayarlanmasidir. Berrak ter salgilayan ter bezlerinden salgilanan sivi (ter) buharlasma yoluyla uçarak vücudun sogutulmasina yardim eder. Vücut isisi beynin hipotalamus bölgesindeki isi düzenleme merkezi tarafindan kontrol edilir. Bu islem berrak ter salgilayan ter bezlerinden ter atilmasi ve cildin kan akimi düzenlenmesiyle yapilir. Bu merkez sadece vücut sicakligina duyarli degildir. Duygusal ve fiziksel aktiviteler, hormonlar ve içsel isiyi artiran maddeler de isi düzenleme merkezini etkilerler. Eller ve ayaklardaki ter bezleri birincil olarak duygusal uyarilarla (stres, heyecan, kaygi, sinirlenme) çalismasina karsilik, koltuk alti ter bezleri hem duygusal hem de isi düzenleme uyarilariyla çalisir. Beynin isi düzenleme merkezinden çikan uyarilar; otonom (istemsiz) sinir sisteminin bir bölümü olan sempatik sinir sistemi tarafindan derideki ter bezlerine iletilir ve ter salgilanir. Berrak ve kivamli ter salgilayan her iki tür ter bezleri de sempatik sinir sistemi tarafindan uyarilir.

Terleme ile ilgili Öneriler

 • Terleme, yazin vücutta isi birikimini önler ve faydalidir. Bu yüzden terleme tedavisi kis aylari ve ilkbaharda yapilmalidir.
 • Sinir ilaçlari, antihistaminikler ve antidepressanlar terlemeyi engelleyerek vücut isisinin artmasina neden olurlar. Bu yüzden bu ilaçlari havanin özellikle sicak oldugu yaz aylarinda kullanmaktan kaçinmak gerekir.
 • Terleme, yüksek kan sekeri ve fazla kilolar terlemeyi arttirir. Terleme sikayeti olanlar mutlaka seker yükleme testi yaptirtmalidirlar. ayrıca
 • Kisisel temizliginize özen gösteriniz.
 • Serin tutacak giysileri seçiniz. Dogal pamuklular serin tutar, ancak teri emer ve islak kalirlar.
 • Gün içerisinde giysi degistirmeye çalisiniz.
 • Çalisma ortaminizi serin tutunuz ve iyi havalandiriniz.
 • Terlemeye yol açan, terde koku yapan yiyecek ve içecekten uzak durunuz. Bu herkese göre degisir, sizi etkileyenleri tespit edebilirsiniz.
 • Stres, gerginlik ve endise asiri terleme sorunu bulunanlari daha fazla etkiler, terlemelerini artirir. Bu duygularinizi kontrol etmeye çalisiniz.

Terlememek için gündelik hayatta;

 • Her gün, en az iki litre su için.
 • Anti bakteriyel özellikli sabunla banyo yapin.
 • Ter kokusunu önlemek için deodoranti yikandiktan sonra temiz cildin üzerine sikin. Ancak terliyseniz deodorant kullanmayin. Çünkü deodorant terle birlestiginde daha kötü bir koku olusmasina yol açar.
 • Koltuk alti tüylerini, uzamadan düzenli olarak temizleyin.
 • Asiri terden dolayi nemlenen ayakkabilarinizi kuruyuncaya kadar tekrar giymeyin.
 • Pamuk ya da keten kumastan kiyafetleri tercih edin.
 • Terleten iç çamasirlari kullanmayin.
 • Sabah ve aksam ayaklarinizi yikayin. Sentetik ayakkabi ve çorap giymeyin.

Hiç yorum yok! İlk yorumu yapmak ister misin?